Susret licem u lice nakon dvije godine

Autor: ela veza, 10. 6. 2022.

U četvrtak 9. lipnja 2022. u 16:30 sati učitelji informatike Splitsko-dalmatinske županije nakon višegodišnje pauze imali su priliku susresti se licem u lice. Susret je organiziran u Regionalnom obrazovnom centru (ROC) Split u Obrtno-tehničkoj školi u Plančičevoj ulici.

ROC je multifunkcionalni i tehnološko-inovativni prostor namijenjeni obrazovnim aktivnostima i edukativna događanja, a otvoren je 2018. godine kao jedan od ROC-ova u pet hrvatskih gradova: Osijek, Zagreb, Varaždin, Rijeka i Split. Sada ih je već deset. Infrastruktura i oprema u ROC-u prati najnovije obrazovne trendove i metode poučavanja. Uz žičnu i bežičnu mrežu, u centar je opremljen s 30 prijenosnih računala te 30 tablet uređaja s tipkovnicom, dva ekrana osjetljiva na dodir te sustavom za upravljanje nastavom.

Opremljen je i multifunkcionalnim namještajem koji svojom modularnošću omogućava brzu izmjenu postava učionice, ovisno o načinu izvedbe edukacije.

Domaćini iz Obrtno-tehničke škole Damir Polak i Robert Kekez pripremili su zanimljive sadržaje kojima su predočili na koji način se može koristiti ova "superučionica". U sklopu projekta " EduSplit" svim sudionicima ove edukacije pripremili su i prigodne poklone.

Uz druženje u jednom veoma ugodnom prostoru odrađene su ove teme:

• "Regionalni obrazovni centar";  Damir Polak, Ela Veža
  • "Unaprjeđenje strukovnih zanimanja kroz financiranje EU projekata-Regionalni centar kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo u Obrtno tehničkoj školi"; Damir Polak
  • "Inovativne metode učenja-projektna nastava kroz primjere iz prakse"; Damir Polak
  • "Inovativne metode učenja u predmetu Računalstvo (Autodesk Tinkercad); Robert Kekez
  • "Natjecanja iz informatike 2022"; Ela Veža

Zbog pandemije ovo je bio prvi organizirani posjet ROC-u za ŽSV učitelja informatike, a ova više nego ugodna suradnja nastavit će se i ubuduće.

« Ožujak 2024 »