IPAQ Peta webinari: Izrada grafičkog korisničkog sučelja u Pythonu

Autor: darko cek, 22. 9. 2014.

Predmetno područje Informatika/Računalstvo
Vrijeme početka 06.10.2014. u 17:00 sati
Prijave do 06.10.2014.
Mjesto On-line
Adresa -
Slobodnih mjesta 84
Trajanje skupa (u satima) 3
Vrijeme prijave

V. gimnazija Zagreb pokrenula je projekt „Afirmativna nastava i inovativno učenje i poučavanje u gimnazijama u okviru Hrvatskog kvalifikacijskog okvira“ koji se provodi u okviru IPA programa. Projektni partneri su Gimnazija Metković, Gimnazija Vukovar, srednja škola Lovre Montija Knin, srednja škola Pakrac i PMF Zagreb.
Program „IPAQ Peta webinari“ se provodi u okviru podprojekta iz informatike, a bavi se temom učenja programiranja primjenom programskog jezika Python.

Sažetak 8. webinara: Svaki je program korisniku zanimljiviji ako ima prilagođeno grafičko sučelje za unos podataka i ispis rezultata. U ovom će se webinaru pokazati kako se kreira prozor , kako u njemu dodati različite grafičke elemente kao što su tekst, gumb, polje za unos podataka, okrugle gumbe za odabir jednog odgovora (radiobutton), kvadratne gumbe za odabir više odgovora (checkbox) te različite dijaloške prozore (prozor za prikaz informacija, greške i donošenja odluke). U webinaru će se pokazati i radovi učenika te primjena slikovnih i glazbenih datoteka u kreiranju grafičkog korisničkog sučelja.

Predavačica: Saida Deljac

Poveznica za sudjelovanje se može preuzeti sa web stranice projekta:

Možete se prijaviti za prisustvovanje na ovom skupu.

Prijava preko aplikacije www.ettaedu.eu

« Travanj 2024 »